6 rzeczy, które możesz robić w bibliotece

Biblioteka to znacznie więcej niż tylko czytanie i studiowanie. To jest wiedza, rozrywka i kreatywność, Możliwości oferowanych przez biblioteki są bardzo liczne. Dzielimy się z Wami sześcioma aktywnościami, które można robić w bibliotekach:

1. Klub czytelniczy.

Jest to jedna z inicjatyw realizowanych przez wiele organizacji. Kluby czytelnicze, które odbywają się przez cały rok z comiesięcznymi spotkaniami literackimi. Grupy są koordynowane przez specjalistę, który prowadzi dyskusję wokół książki miesiąca, która staje się głównym tematem wspólnych poglądów i refleksji.

2. Drukowanie dokumentów.

Możesz nie tylko drukować dokumenty w drukarniach oferujących tę usługę, ale także udać się do biblioteki w celu wydrukowania czego potrzebujesz i odrobienia pracy domowej.

3. Czytanie czasopism i gazet.

Poza archiwum książek, wiele bibliotek posiada kącik prasowy dla tych, którzy chcą zapoznać się z gazetami. W ten sposób czytelnicy mogą dowiedzieć się o interesujących ich tematach nie tylko w gazetach, ale także w czasopismach o różnej tematyce.

4. Wypożyczanie książek.

Jest to jedna z najczęściej wykorzystywanych usług biblioteki. Czytelnicy mogą często zabrać książkę do domu i przeczytać.

5. Wypożyczanie filmów i muzyki

Można również oglądać dobre filmy wypożyczając je z biblioteki. W tych miejscach znajdują się również materiały, o które użytkownicy mogą prosić, gdy mają kartę członkowską.

One thought on “6 rzeczy, które możesz robić w bibliotece

Dodaj komentarz