Wykorzystaj szafę obrotową do umeblowania wąskiego przedpokoju lub archiwum w biurze

Producenci mebli poszukują coraz to nowszych rozwiązań, żeby wpasować się w potrzeby i preferencje zakupowe swoich klientów. O ile duże wnętrza można bardzo łatwo umeblować, o tyle sensowne zaprojektowanie małych pokojów i wąskich korytarzy stanowi spore wyzwanie dla projektantów wnętrz. Specjalnie z myślą o małym przedpokoju opracowano szafy obrotowe, które umożliwiają stylowe i funkcjonalne umeblowanie cienkiego korytarza. Jak działa ten mebel, gdzie się go wykorzystuje i jakie rozwiązania można znaleźć na polskim rynku meblowym?

Jak działa szafa obrotowa?

Szafa obrotowa jest przytwierdzona do ściany i wspiera się na słupku. Dzięki zastosowaniu nowoczesnego rozwiązania technicznego, nie trzeba w niej otwierać ani przesuwać drzwi, aby dostać się do wnętrza. Szafa „zamknięta” stoi odwrócona frontem do ściany, a elegancka tylna ścianka mebla jest widoczna na codzień. Podczas otwierania szafkę ciągnie się za rączkę, a cały mebel obraca się na prowadnicy, ukazując swoją zawartość. Dzięki otwartej przestrzeni pod szafką pomieszczenie wydaje się większe, a brud pod meblem można bardzo łatwo zmieść.

Gdzie wykorzystuje się szafy obrotowe?

Projektanci wnętrz polecają, żeby obrotową szafkę wstawić do wąskiego przedpokoju. Dzięki temu optymalnie wykorzysta się przestrzeń w pomieszczeniu bez zagracania korytarza. Najczęściej w szafie obrotowej trzyma się buty i płaszcze, wykorzystując do tego praktyczne wieszaki i półki.

Szafkę obrotową nieraz stosuje się do meblowania biur, ponieważ znakomicie nadaje się do segregowania dokumentów. Przez to, że półki są odwrócone do ściany, zawartość archiwum nie kurzy się, a sprytny design mebli pozwala na ich ustawienie koło siebie w małym pomieszczeniu. Brak drzwi w szafach umożliwia optymalne wykorzystanie przestrzeni, a brak zawiasów powoduje, że meble biurowe nie psują się podczas częstego używania.

Jak wykorzystuje się tylną ściankę szafy?

Ponieważ tylna ściana mebla skierowana jest do wnętrza pomieszczenia, można ją wykorzystać do tego, żeby podnieść funkcjonalność tego pojemnika. Dlatego projektanci szaf obrotowych często umieszczają na niej poręczne wieszaki lub duże lustro, które świetnie sprawdzi się w przedpokoju. Takie rozwiązanie pozwala użytkownikowi przejrzeć się przed wyjściem z domu, a po powrocie szybko odwiesić płaszcz na haczyk.

Firmy meblowe starają się projektować mebel w ten sposób, aby spełnić wymagania poszczególnych klientów. Aby idealnie dopasować szafę do wnętrza, można nanieść na tylną ściankę dowolny wzór. Dzięki indywidualnie dobranej dekoracji meble znakomicie pasują do wystroju mieszkania i drobnych detali, które nadają charakter wnętrzu. Bardzo ciekawe wrażenie sprawia również szafa obrotowa, na którą nadrukowano hasło powitalne, niezwykły obrazek, postać z ulubionej bajki dziecka, czy też fotografię z wakacji.

Szafy obrotowe stanowią praktyczne i funkcjonalne, a zarazem stylowe rozwiązanie wystroju wnętrza. Dzięki nim uda się urządzić bardzo wąski przedpokój ze smakiem i dbałością o detale. Warto więc przyjrzeć się wybranym modelom szafek i kupić taki model, który najlepiej wpasuje się w architekturę danego pomieszczenia.

One thought on “Wykorzystaj szafę obrotową do umeblowania wąskiego przedpokoju lub archiwum w biurze

Dodaj komentarz